Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Nie można już mówić, że rynek pracy USA jest w solidnej kondycji - poinformował prezes Fedu Jerome Powell podczas środowej konferencji po posiedzeniu Rezerwy. Powell dodał, że wzrost liczby nowych miejsc pracy w USA znacząco spowolnił.
Środowa sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się przewagą lekkich spadków, ale indeks Dow Jones, po spodziewanej przez rynek obniżce stóp proc. o 25 punktów bazowych przez Rezerwę Federalną, zyskał na koniec dnia ponad 250 punktów.
Od czwartku 18 września w Lidlu startuje fala promocji, które potrwają do soboty 20 września. Klienci muszą jednak pamiętać: większość okazji jest dostępna tylko po aktywowaniu kuponów w aplikacji Lidl Plus i z zachowaniem ścisłych limitów.
Szef Fed, Jerome Powell, określił obniżkę stóp procentowych w środę jako sposób na utrzymanie ryzyka pod kontrolą, pisze CNBC.
Resort klimatu zapewnia, że system zbiórki opakowań wystartuje zgodnie z planem – 1 października 2025 r. Cieszy wykonanie kroku ku gospodarce obiegu zamkniętego, martwią legislacyjne dziury i organizacyjny chaos, które mogą podważyć zaufanie konsumentów do wprowadzonych rozwiązań już na starcie.
Każdy kraj opowiada o sobie jakąś historię. Ameryka przez dekady żyła narracją o nieograniczonej innowacyjności - miejscu, w którym powstaje przyszłość. Chiny w oczach Zachodu były pogardliwie nazywane plagiatorami. Ale opowieści się starzeją, a w najważniejsze rywalizacji - skalowaniu talentów i technologii - role się zmieniają.
Zgodnie z oczekiwaniami Rezerwa Federalna (Fed) obniżyła swoją referencyjną stopę procentową o 25 pkt bazowych po dwudniowym posiedzeniu zakończonym w środę. Dała jednocześnie inwestorom nowe wskazówki co do tego, ile kolejnych obniżek może nastąpić w pozostałej części roku.
Po przerwie trwającej ponad dekadę katowicka spółka energetyczna może powrócić do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. Analityk szacuje ja na 30 gr na akcję.
„Polska gospodarka rozkwita” – pisze „Die Welt”, zapowiadając wywiad z polskim ministrem finansów i gospodarki Andrzejem Domańskim, który tłumaczy, dlaczego Polska jest w lepszej kondycji gospodarczej niż Niemcy.
Cena złota spadała w środę przed decyzją Fed w sprawie stóp i po niej, przerywając serię wzrostów i kolejnych rekordów.
Władze portu w Szymanach szukają sposobu na wyjście z finansowego dołka. Światełkiem w tunelu są projekty podwójnego zastosowania.
Nastroje konsumentów w Polsce są coraz lepsze. Niektóre wskaźniki osiągają najwyższe poziomy od 2020 r.. Ale para konsumentów idzie bardziej w oszczędzanie i drobne przyjemności, a nie duże wydatki.
O finansowaniu nauki, potrzebie akceptacji ryzyka w projektach badawczych i start-upowej mentalności mówi dr inż. Kinga Matuła, założycielka i prezeska QurieGen.
Ufenau Capital Partners po raz pierwszy zainwestował w Polsce. Kupił większościowy pakiet KWKR. Transakcja ma być początkiem budowy platformy usług profesjonalnych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
Czy sztuczna inteligencja przyniesie prawdziwy przełom, który przełoży się na wzrost gospodarczy? Długookresowe stopy procentowe jeszcze nie rosną, co zdaje się wskazywać, że rynek na razie nie spodziewa się takiego rozwoju sytuacji.
Ostatnie miesiące upływają gdyńskiemu windykatorowi pod znakiem łączenia z niedawnym konkurentem. Pełne efekty fuzji będą widoczne w I kw. 2026 r.
Wizyta państwowa prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest polityczno-dyplomatycznym standardem, zalicza ją jeden raz każdy lokator Białego Domu.
Zamknięte przejścia między Polską a Białorusią uderzają w przewoźników. Warto przeanalizować umowy i zbierać dokumenty pozwalające udokumentować poniesione koszty.
Do najnowszej aktywacji marki KitKat "Złap swoją przerwę" dołączyli twórcy internetowi związani z Ekipą – Przemek Pro, Kartonii, Hi Hani, Świeży oraz Bartek Kubicki – a także popularni influencerzy spoza kolektywu.
Od czwartku w Biedronce startuje nowa fala promocji. Mięso, nabiał, warzywa i piwo kuszą rekordowymi zniżkami, ale nie każdy je dostanie. Rabaty obowiązują wyłącznie z kartą Moja Biedronka i w ścisłych limitach – kto nie zdąży, ten zapłaci pełną cenę.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
