Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20TR
72.99-0.52(-0.71%)BETA ETF WIG20TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Czerwień zdominowała środową sesję na warszawskiej giełdzie. Spadki odnotowały wszystkie duże indeksy GPW. Spośród dwudziestu największych spółek najmocniej skurczyły się akcje PGE.
Wtorek upłynął na GPW w większości pod znakiem wzrostów. Główne indeksy – poza mWIG40 – zakończyły dzień na plusie. Globalnie rynki pozostają pod wpływem zbliżającego się wielkimi krokami debiutu giełdowego SpaceX.
Wystarczył jeden komunikat prezydenta Stanów Zjednoczonych,
aby giełdowe w Warszawie zmieniły kierunek i zakończyły poniedziałek ponad
kreską.
Piątek przyniósł wyraźne spadki na warszawskiej giełdzie. Spośród głównych indeksów najmocniej stracił WIG20, gdzie jedynie trzy spółki zdołały uniknąć spadków. Najmocniej potaniały za to akcje KGHM.
To był dobry miesiąc. W maju do funduszy BETA ETF napłynęło +24,84 mln zł nowych środków, co oznacza wzrost o 122% rok do roku. Inwestorzy zawarli 109,6 tys. transakcji, generując przy tym...
2026-06-05 15:27:57
W środę najlepszy w WIG20 był Budimex, podczas gdy akcje KGHM i Modivo potaniały najmocniej. Sesja przebiegła spokojnie i bez wyraźnego kierunku, ale na rynkach wciąż ciąży ryzyko związane z wojną na Bliskim Wschodzie.
Choć dzień rozpoczął się od szerokich zwyżek kursów akcji, popołudniowy wzrost napięcia geopolitycznego na Bliskim Wschodzie schłodził nieco nastroje. Końcówka sesji potwierdziła przewagę byków zwłaszcza w portfelu blue chipów. Mocna sesja WIG20 to przede wszystkim efekt potężnym zwyżkom KGHM, dobrej postawy sektora bankowego w dniu decyzji RPP oraz niezłym wynikom detalistów z Allegro na czele.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
