Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Zysk Mo-BRUK w I kw'21 wzrósł o 78 proc.

Udostępnij

Mo-BRUK, lider polskiej branży przetwarzania odpadów przemysłowych,bw I kwartale 2021 r. wypracował w ujęciu skonsolidowanym 60,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, 37,2 mln zł EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) oraz 28,0 mln zł zysku netto. Oznacza to wzrost rok do roku odpowiednio o 57,5 proc., 77,7 proc. oraz 77,7 proc.

- Korzystne trendy wynikowe obserwowane w 2020 r. są kontynuowane w bieżącym roku. W I kwartale zwiększyliśmy zarówno sprzedaż, jak i rentowność biznesu. Rynek nam sprzyja - obserwujemy dużą liczbę przetargów dotyczących zagospodarowania odpadów. Równocześnie stawki za przyjęcie odpadów rosną. Pozostajemy optymistami w zakresie wyników osiąganych w kolejnych kwartałach

- komentuje Józef Mokrzycki, prezes MBR (MOBRUK)

- Wspólnie z naszym doradcą - firmą Deloitte analizujemy rynek polski pod kątem celów akwizycyjnych. Obecnie weryfikujemy kilka potencjalnych podmiotów do przejęcia. Ponadto, Deloitte w ciągu najbliższych tygodni zakończy prace nad raportem związanym z optymalnymi opcjami rozwoju w obszarze akwizycji poza granicami Polski

- dodaje Rafał Janik, dyrektor finansowy Mo-BRUK-u.

 

Skonsolidowane dane finansowe:

wyniki Mobruk w I kwartale 2021

Na koniec marca 2021 r. grupa Mo-BRUK dysponowała 71,5 mln zł gotówki. Wskaźnik zadłużenia finansowego netto do EBITDA wynosił na koniec marca bieżącego roku -0,6 (gotówka netto).

W I kwartale 2021 r. firma zagospodarowała ponad 56 tys. ton odpadów, najwięcej w ramach segmentu zestalania i stabilizacji odpadów (blisko 35 tys. ton), przed produkcją paliw alternatywnych (ponad 14 tys.  ton) oraz spaleniem odpadów niebezpiecznych
i medycznych (ponad 7 tys. ton).

- Zamierzamy kontynuować prace nad zrównoważonym rozwojem biznesu w obszarze ładu korporacyjnego, zasad etycznych, odpowiedzialności wobec społeczności lokalnych i ochrony środowiska oraz jakości świadczonych produktów i usług. Systematycznie pracujemy nad rozwojem technologii oraz wzrostem efektywności procesu przetwarzania odpadów, m.in. w ramach działań B+R prowadzonych w naszym laboratorium. Opracowując bardziej nowoczesne procesy przetwarzania odpadów, poprawiamy zarówno nasze wskaźniki finansowe, jak i przyczyniamy się do polepszenia jakości środowiska, wpisując się w koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym - podsumowuje Wiktor Mokrzycki, wiceprezes Mo-BRUK-u.

 

 

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Pozostałe wiadomości

Liftero osiągnął kamień milowy w projekcie napędu satelitarnego dla ESA

Liftero, polski producent technologii napędowych do misji kosmicznych, ukończył etap TRR (ang. Test Readiness Review) w projekcie HIPSTER realizowanym na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej...

2026-06-26, 15:13

AB uplasowała obligacje o wartości 110 mln zł

Największy w regionie CEE dystrybutor IT i elektroniki użytkowej ABE (ABPL) uplasował 4-letnie niezabezpieczone obligacje o wartości 110 mln zł przy oprocentowaniu WIBOR 6M + 160 pkt....

2026-06-26, 12:16

Unimot wchodzi w technologie napędowe dla lotnictwa i obronności

UNT (UNIMOT), PZL Defence (spółka z Grupy Unimot) oraz ukraińska spółka JSC „Ivchenko-Progress” podpisały memorandum o współpracy w zakresie rozwoju, produkcji i komercjalizacji...

2026-06-26, 11:34

Dywidendowe podsumowanie 26. tygodnia 2026 r.

Dywidendowo, tydzień upłynął pod znakiem Walnych Zgromadzeń głosujących w sprawie podziałów ubiegłorocznych zysków. W większości przypadków akcjonariusze przystali na propozycje...

2026-06-26, 12:30
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus