Wschodząca gwiazda

Niezbyt często zaczynamy od powtórek (a w zasadzie jest to pierwszy raz), jednak pod względem potencjalnej strony zwrotu, AGO (AGORA) drugi miesiąc z rzędu zdyskredytowała wszystkie pozostałe rekomendacje. Podobnie jak analitycy DM Millennium w maju, tak obecnie specjaliści z BDM oceniają, że akcje spółki są znacząco niedowartościowane i wyceniają je na 21,5 zł. Dysproporcja względem aktualnych notowań to więc niemal 120%.

„(…) liczymy, że każdy kolejny kwartał w ‘21 przyniesie poprawę wyników w ujęciu r/r i oczekujemy kontynuacji pozytywnych tendencji w ’22 (EBITDA MSR 17 w latach 2021-22 powinna wynieść 46-150 mln PLN). Zwracamy także uwagę na istotne dyskonto względem grupy porównawczej dla EV/EBITDA wg prognoz dla lat 2021-23” – czytamy w rekomendacji

Wśród kluczowych czynników, które mają pomóc w obudowie wyników, eksperci wskazują m.in. odbudowę rynku reklamy, lepszą sprzedaż biletów po uruchomieniu kin oraz szereg istotnych premier filmowych.

 

Potencjalni liderzy wzrostu

Spółki z szeroko pojętego sektora metali, na czele z KTY (KETY), AML (ALUMETAL) czy STP (STALPROD) mają za sobą bardzo udane półrocze m.in. w związku z rosnącymi cenami surowców. Te znaczące wzrosty notowań skłoniły jednak zespół DM Trigon do rewizji swoich rekomendacji i obniżenia wcześniejszych zaleceń. Ale nie we wszystkich przypadkach. Wyjątkiem są akcje RWL (RAWLPLUG), które zdaniem analityków mają szansę zachowywać się lepiej od reszty sektora.

„Rekordowe order intake oraz długi lead time w spółkach przemysłowych to efekt nie tylko odłożonego popytu z 2020 roku, ale również przyśpieszonego popytu z kolejnych kwartałów, na który wpływają oczekiwania inflacyjne. Sytuacja ta jest potęgowana przez problemy z dostępnością materiałów (…), ograniczone możliwości importu towarów spoza UE wynikające z braku kontenerów, wysokich stawek frachtu czy przestoje w portach (lockdowny)" - napisano w raporcie

I to właśnie ograniczenie importu wyrobów śrubowych do krajów Unii ma stanowić przewagę Rawlplug. Specjaliści wycenili akcje spółki na 24,1 zł. Jest to też jedyna spółka z sektora w przypadku której utrzymano zalecenie na poziomie „kupuj”.

 

Propozycja inwestycyjna Haitong Bank to natomiast akcje R22. Maklerzy wznowili wydawanie rekomendacji dla spółki od ceny docelowej na poziomie 67,6 zł, czyli blisko 1/3 powyżej bieżącego kursu.

Ich zdaniem spółka w dalszym ciągu stanowi atrakcyjną inwestycję, biorąc pod uwagę rosnącą skalę biznesu, pozytywny wpływ pandemii oraz akwizycje realizowane przez VRC (VERCOM), które mają pozwolić na utrzymanie dwucyfrowego tempa rozwoju w najbliższych latach.

 

Ostatni „potencjalny lider” to APR (AUTOPARTN). Zdaniem Santander BM biorąc pod uwagę rosnące zyski spółki, wycena spółki pozostaje niewymagająca (P/E na 2021P na poziomie 10,1x). A wyniki mają rosnąć również w kolejnych latach, aczkolwiek nieco wolniej niż obecnie.

„Lata 2020-21 są prawdziwym boomem w branży handlu częściami samochodowymi. (…) Uważamy, że 2022P, powinien przynieść dalszą, ale niższą dynamikę poprawy wyników w APR. Uważamy, że to będzie bardziej problem wysokiej bazy aniżeli cykliczne spowolnienie” – czytamy w rekomendacji

Rekomendacja została wydana w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego. A biorąc pod uwagę rozszerzenie programu o kolejne spółki, raporty opracowywane na zlecenie GPW prawdopodobnie na dobre zadomowią się w naszym cyklu.

 

Znak zapytania

Na temat CDR (CDPROJEKT) jest w ostatnim czasie znacznie ciszej, co nie znaczy, że o spółce zapomnieli analitycy. Jest w zasadzie wręcz przeciwnie, a aktualizacje rekomendacji i nowe wyceny pojawiają się po każdej nowej informacji opublikowanej przez spółkę. Tak było też po przedstawieniu wyników pierwszego kwartału, które zostały przyjęte raczej chłodno. Czy to jednak koniec złych informacji? Tu zdania ekspertów są podzielone, a opublikowane w ciągu ostatniego miesiąca wyceny wahają od 140 zł do 330 zł. Rozpiętość jest więc spora, tak samo jak liczba argumentów stojąca za każdą ze stron.

I tak optymiści dostrzegają szansę na wzrost sprzedaż Cyberpunka 2077 dzięki powrotowi do sklepu PlayStation i nowej kampanii marketingowej przy okazji premiery wersji na nową generację konsol. Pozytywie do wyników kontrybuować ma także Wiedźmin, za sprawą nowej gry AR oraz drugiego sezonu serialu Netflixa. Z kolei pesymiści wskazują na słabą sprzedaż flagowego tytułu studia w bieżącym roku, niesatysfakcjonującą jakość gry mimo poprawek, przesuwające się w czasie premiery kolejnych tytułów (w tym wersji multiplayer CP77) oraz w dalszym ciągu wymagającą wycenę.

 

Jeśli nie jesteś naszym abonentem, a chcesz docenić naszą pracę, możesz to zrobić stawiając nam po prostu symboliczną kawę.​

postaw nam kawę

 

Powyższy tekst stanowi skrót wymienionych niżej rekomendacji. Pełne wersje raportów lub ich skrócone wersje zawierające informacje wymagane przez Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2016/95S z dnia 9 marca 2016 r, są dostępne pod wskazanymi adresami:

Spółka Data rekomendacji Godzina upublicznienia Instytucja Link
AGO (AGORA) 10.06.2021 07:00 BDM https://bdm.pl
RWL (RAWLPLUG) 29.06.2021 08:00 DM Trigon http://infostrefa.com
R22 14.06.2021 08:00 Haitong Bank http://infostrefa.com
APR (AUTOPARTN) 30.06.2021 08:15 Santander BM https://santander.pl