Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Klabater stworzy i wyda adaptacje dwóch gier ukraińskiego studia Starni Games

Udostępnij

Klabater SA, notowany na NewConnect, polski wydawca i producent gier wideo, podpisał umowę na stworzenie i wydanie adaptacji dwóch gier ukraińskiego studia Starni Games. Chodzi o: Strategic Minds: Spectre of Communism i  Strategic Minds: Fight for Freedom w wersjach na PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

– Właśnie pozyskaliśmy kolejne obiecujące tytuły do naszego portfolio. Na mocy umowy ze Starni Games jesteśmy odpowiedzialni za wydanie gier Strategic Minds: Spectre of Communism i  Strategic Minds: Fight for Freedom na platformy konsolowe i ich dystrybucje, bez ograniczeń terytorialnych. Przy sprzedaży będziemy odpowiedzialni też za ustalenie cen i dat premier – mówi Michał Gembicki, członek zarządu Klabater.

Strategic Mind to seria gier z gatunku RTS osadzonych w czasach II wojny światowej. Projekty oferują dopracowaną mechanikę gier wojennych, rozbudowaną fabułę i nowoczesną grafikę 3D. Gracze mogą  rozgrywać historyczne bitwy i prowadzić całe kampanie strategiczne.

Na kwiecień br. zaplanowana jest premiera innej gry z portfolio Klabatera – na platformy PC i konsole – Orbit.industries.  W maju zapowiedziano premierę gry Best Month Ever!

– Od 21 kwietnia będziemy obecni na amerykańskich targach PAX w Bostonie, gdzie pokażemy nasze wybrane projekty. Nadchodzące miesiące będą bardzo aktywne w premiery z naszego portfolio. Ich wishlisty wyglądają obiecująco, co było widoczne już w raporcie za 2021 rok

– dodaje Robert Wesołowski, członek zarządu KBT (KLABATER).

Niedawno spółka podpisała także umowy na porting i wydanie trzech gier z katalogu francuskiego wydawcy i producenta Goblinz. Legend of Keepers, Spellcaster University oraz As far as the Eye. Wspomniane gry zostaną przeniesione na platformy Xbox i PlayStation.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+