Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Bloober Team ponownie w posiadaniu praw wydawniczych i dystrybucyjnych do Layers of Fear 2

Udostępnij

BLO (BLOOBER), wspólnie z Gun Media, wypracował porozumienie, na mocy którego do krakowskiej spółki wróci pełnia praw publishingowych i dystrybucyjnych do gry Layers of Fear 2. Firma kontynuuję w ten sposób realizację strategii wzmacniania swoich IP.

- Na mocy porozumienia z Gun Media zostaliśmy wyłącznym posiadaczem praw do wydania i dystrybucji Layers of Fear 2. Jest to dla nas ważny krok w realizacji naszej długoterminowej strategii. Chcemy by nasze IP były w jak największym stopniu obsługiwane wewnętrznie - komentuje Piotr Babieno, prezes spółki.

Layers of Fear 2 to pierwszoplanowy horror psychologiczny, gdzie gracz wciela się w postać aktora u szczytu sławy, który ma zagrać życiową rolę u wybitnego reżysera. Plan zdjęciowy mieści się na ogromnym transatlantyckim liniowcu. Szybko wychodzi na jaw, że statek jest opustoszały, a bohaterowi towarzyszy tylko głos reżysera. Gra została wydana w 2019 roku na PC, Xbox One oraz PlayStation 4 i stała się jedną z ważniejszych premier ze swojego gatunku w tamtym roku. Jeden z największych portali gamingowych, IGN, wystawił mu ocenę 9/10, a tytuł otrzymał aż 7 nominacji podczas gali Digital Dragons Awards 2019.

- Layers of Fear to jedna z naszych najważniejszych marek. Udało nam się stworzyć brand, który jest już bardzo rozpoznawalny wśród fanów horrorów. Wiemy jak duży ma potencjał, a teraz mamy pełną swobodę przy wszystkich działaniach związanych z drugą częścią. Planujemy dalsze kroki, aby w niedalekiej przyszłości cała marka Layers Of Fear przynosiła jeszcze większe przychody - kończy Piotr Babieno.

Obecnie studio pracuje nad produktem w uniwersum Layers of Fear, który powstaje na silniku Unreal Engine 5. 

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+