Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Pierwszy kredyt – co warto wiedzieć przed jego zaciągnięciem?

materiał partnera

Udostępnij

W życiu większości osób w końcu pojawi się potrzeba zaciągnięcia kredytu. Może to być niewielki kredyt gotówkowy na remont lub zakup sprzętów RTV i AGD do domu, lub duży kredyt hipoteczny na zakup pierwszej nieruchomości. Niezależnie od tego, jakiej kwoty potrzebujesz, warto, jest dobrze przygotować się do zaciągnięcia swojego pierwszego zobowiązania finansowego. Co warto wiedzieć przed wzięciem kredytu i czy łatwo jest go otrzymać? Odpowiedź ekspertów, https://splatakredytow.pl/, znajdziesz poniżej.

Czy łatwo jest otrzymać pierwszy kredyt?

W czasach, gdy na każdym kroku widzimy reklamy banków oraz ich ofert mogłoby się wydawać, że zaciągnięcie zobowiązania nie stanowi większego problemu. Otóż w rzeczywistości może to nie być takie łatwe, szczególnie jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z kredytów i pożyczek. Klient banku musi bowiem spełnić kilka podstawowych warunków, aby móc otrzymać pieniądze w ramach kredytu. Przede wszystkim trzeba być gotowym na ocenę zdolności i historii kredytowej. Osoby, które do tej pory nie miały żadnego kredytu, nie mają także zbudowanej historii kredytowej, która dla banku jest dość istotna. Pracownicy instytucji finansowej nie wiedzą bowiem czego mogą się spodziewać po danej osobie i czy spłaci ona swój dług w terminie.

Bank podczas podejmowania decyzji opiera się na historii kredytowej, ponieważ pokazuje ona, w jaki sposób dana osoba wcześniej radziła sobie ze spłatą swoich zobowiązań. Z tego względu na początku ciężko jest otrzymać zobowiązanie na wysoką kwotę. Warto więc zadbać o swoją zdolność kredytową, ale także historię. Jak to zrobić? Na sam początek możesz zdecydować się na niewielki kredyt gotówkowy lub zakupy ratalne. Im wcześniej się na to zdecydujesz, tym lepiej, ponieważ będziesz budować historię kredytową pod wzięcie większego zobowiązania np. kredytu hipotecznego. Pierwszy kredyt nie musi być więc zobowiązaniem, na którym bardzo nam zależy – chodzi o to, aby pokazać się z dobrej strony, jako osoba, która regularnie spłaca raty zobowiązań.

 

Odmowa przyznania pierwszego kredytu – co zrobić w takiej sytuacji?

Jeśli otrzymałeś odmowną decyzję w sprawie przyznania kredytu, to nie powinieneś się od razu poddawać. Najprawdopodobniej przyczyną jest brak historii kredytowej i fakt, że zawnioskowałeś o zbyt wysoką sumę. Tak jak już wspomnieliśmy, postaraj się na sam początek wybrać niewielkie zobowiązanie. Istnieje bowiem większa szansa na to, że otrzymasz 1000 zł na zakup sprzętu elektronicznego niż na to, że bank udzieli Ci kredytu na zakup domu. Kredytobiorca, który dopiero chce dostać swoje pierwsze zobowiązanie, powinien skupić się na niewielkich kredytach gotówkowych.

Dużym ułatwieniem w uzyskaniu kredytu może być pomoc doświadczonego doradcy https://splatakredytow.pl/. Taka osoba znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę i pomoże w całym procesie ubiegania się o zobowiązanie. Doświadczony doradca kredytowy wynegocjuje dla Ciebie atrakcyjne warunki i w ten sposób pomoże Ci zacząć budować historię kredytową. Jeśli spłacisz swój pierwszy kredyt w terminie ustalonym na umowie, bez opóźnień, to łatwiej będzie Ci ubiegać się o wyższe zobowiązania.