Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Hydro wydłuża okres przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji Alumetal

Udostępnij

Zgodnie z wcześniej przekazanymi informacjami, Hydro wycofało zgłoszenie dotyczące kontroli koncentracji, które złożyło w Komisji Europejskiej w związku z proponowanym nabyciem AML (ALUMETAL). Zamiarem Hydro jest dostarczenie dodatkowych informacji, których Komisja Europejska potrzebowała do przeprowadzenia oceny tej transakcji. Spółka zamierza złożyć nowe zgłoszenie kontroli koncentracji po przekazaniu takich dodatkowych informacji Komisji Europejskiej. W związku z tym Hydro wydłuża okres przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji Alumetal S.A. do 10 października 2022 r., zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

***

Hydro jest wiodącą firmą w branży aluminiowej i energetyce, która angażuje się w działania na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości. Od 1905 r. przetwarza surowce naturalne w wartościowe produkty dla ludzi i przedsiębiorstw, tworząc bezpieczne miejsce pracy dla 30 tysięcy pracowników w ponad 140 lokalizacjach w 40 krajach, w tym w Polsce i na Węgrzech.

Hydro posiada różnorodne przedsiębiorstwa oraz realizuje inwestycje zorientowane na zrównoważony rozwój. Firma jest obecna w wielu segmentach rynku aluminium, recyklingu metali, energii i źródeł odnawialnych. Oferuje unikalne połączenie bogatej wiedzy i kompetencji.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus