Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Komornik Gliwice - komu i jak może pomóc?

materiał partnera

Udostępnij

Chyba każdy wie, czym się zajmuje komornik sądowy. Jego głównym zajęciem jest egzekwowanie wyroków sądowych w sprawach gospodarczych, związanych z niezapłaceniem faktur lub innych zobowiązań. Z pomocy komornika mogą korzystać nie tylko firmy, ale również osoby prywatne.

 

Praktycznie każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której jego dłużnik nie będzie regulować swoich zobowiązań. Co wtedy możemy zrobić? Oczywistym krokiem jest skierowanie sprawy na drogę sądową, która po rozpatrzeniu wszystkich dowodów, wyda wyrok w sprawie. Jeżeli będzie on nakazywać spłatę długu i nie zostanie to wykonane, egzekwowaniem wyroku może się zająć kancelaria komornicza https://komornikgliwice.com/, działająca przy Sądzie Rejonowym w Gliwicach.

Co zrobić, aby komornik sądowy zajął się twoją sprawą?

O pomoc komornika musi poprosić osoba, która uzyskała korzystny dla siebie wyrok. Powinna się z nim zgłosić do kancelarii, tak by komornik sądowy mógł się zapoznać z tematem sprawy i wszystkimi jej zagadnieniami. Jeżeli obie strony dojdą do porozumienia, kancelaria komornicza może reprezentować pokrzywdzonego i pomóc mu odzyskać jego należność — w całości lub częściowo. Może się to odbyć na wiele różnych sposobów. Najczęściej komornik sądowy zajmuje wynagrodzenie w zakładzie pracy. Do rąk skazanego trafia tylko niewielka część miesięcznych poborów, natomiast cała reszta przekazywana jest na konto komornika, który zalicza ją na poczet nieuregulowanego długu.

Czy kancelaria komornicza prowadzi licytacje mienia?

Co się dzieje w sytuacji, w której komornik sądowy nie może zająć wynagrodzenia, bo osoba skazana jest bezrobotna lub nie ma ujawnionych dochodów? Istnieją wówczas inne sposoby na odzyskanie długu. Jeden z nich to licytacja ruchomości lub nieruchomości. Do takich zaliczają się np. samochody, maszyny rolnicze i budowlane, a także komputery, narzędzia i inne. W przypadku, jeżeli ich wartość jest zbyt niska, może nastąpić licytacja nieruchomości — domów, mieszkań, działek, garaży, a nawet częściowych udziałów w nieruchomościach. Majątek wystawiony na licytację może zostać zlicytowany za kwotę wywoławczą lub wyższą od niej, zależnie od tego, jakim zainteresowaniem będzie się cieszył wśród licytujących. Im wyższa będzie kwota licytacji, tym większe szanse na to, że kancelarii komornika uda się odzyskać dla pokrzywdzonego należne pieniądze i odzyska on dług. Jeżeli masz więcej pytań o to, jak działa komornik sądowy, z jakimi kosztami wiąże się jego praca i ile potrwa cały proces odzyskiwania należności, skontaktuj się z wybraną kancelarią w Gliwicach.