Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

List do akcjonariuszy Grupy Telemedycyna Polska 2025

Udostępnij

Szanowni Państwo,

W imieniu Grupy Kapitałowej Telemedycyna Polska chciałbym przedstawić Państwu skonsolidowany raport roczny za 2025 rok, który jest podsumowaniem wyników finansowych Grupy oraz najważniejszych wydarzeń, które miały wpływ na jej rozwój i działalność.

W roku 2025 TMP (TELEMEDPL) kontynuowała strategię ustaloną w IV kwartale 2024 roku polegającą na skupieniu się na trzech głównych filarach działalności:

  • Rozwoju Centrum Opisowego Holtera – poprzez skalowanie działalności diagnostycznej w oparciu o autorski model z wykorzystaniem wykwalifikowanego personelu techników medycznych zatrudnionych w Spółce Dominującej;
  • Rozwoju segmentu obturacyjnego bezdechu sennego (OBS) – dzięki strategicznej współpracy z firmą ResMed oraz rozszerzeniu oferty o usługi diagnostyki i monitoringu pacjentów;
  • Dystrybucji urządzeń Kardia firmy AliveCor – zintegrowanej z usługami telemedycznymi Spółki Dominującej i wspierającej rozwój nowoczesnych narzędzi wczesnej diagnostyki kardiologicznej.

Niestety wyniki finansowe w roku 2025 okazały się niezadowalające i pomimo zastrzyku finansowego związanego z emisją akcji serii F w IV kwartale 2025 roku konieczne były cięcia kosztów. Doszło wtedy również do zmiany na stanowisku prezesa zarządu zarówno Spółki Dominującej, jak i Spółki Zależnej.

Środki pozyskane z emisji akcji serii F okazały się niewystarczające i konieczna była kolejna emisja akcji. Wielkość emisji serii G została oszacowana na taką wysokość (6.300.000 akcji), aby zapewnić Grupie środki do momentu osiągnięcia rentowności (mierzonej jako dodatnia wartość EBITDA), która planowana była wstępnie na II kwartał 2026 roku.

Redukcję kosztów widać było już w wynikach IV kwartału 2025 roku, ale w pełni ujawniła się ona w wynikach I kwartału 2026 roku opublikowanych 15 maja 2026 roku. Połączenie znacznej redukcji kosztów z wzrostem sprzedaży spowodowało osiągnięcie dodatnich wartości wskaźnika EBITDA już w I kwartale 2026 roku.

W ciągu kolejnych kwartałów Grupa planuje stopniowy rozwój przy zachowaniu restrykcyjnej polityki kosztowej. Po emisjach serii F i G nie są planowane dalsze emisje akcji. Grupa planuje rozwój ze środków własnych, które zamierza pozyskiwać poprzez zwiększanie przychodów ze sprzedaży swoich podstawowych usług. Jesteśmy przekonani, że taka strategia pozwoli nam na stopniowy, organiczny wzrost w najbliższych kwartałach przy zachowaniu stabilnej sytuacji finansowej Grupy.

Paweł Niedbała, Prezes Zarządu Telemedycyna Polska S.A.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Pozostałe wiadomości

CI Games finalizuje emisję akcji serii M

CIG (CIGAMES) finalizuje proces emisji akcji serii M. W ramach marcowego ABB spółka pozyskała około 70 mln zł brutto, a 11 czerwca do obrotu na GPW trafi 28 mln nowych akcji. Większość...

2026-06-10, 08:55
Tomasz Nocuń, szef projektu multiQure

Biofund podpisał umowę inwestycyjną z Pure Biologics

multiQure, nowatorski projekt przełomowej terapii RNAi na chorobę Huntingtona, zbliża się do giełdy wielkimi krokami. Biofund, główny inwestor projektu, podpisał umowę inwestycyjną z PUR...

2026-06-10, 08:54

Allegro startuje z pilotem eksportu do Ukrainy

Obserwując wyraźny trend wzrostowy w handlu transgranicznym, ALE (ALLEGRO) przygotowuje się do uruchomienia nowej metody dostaw - Allegro International Ukraina. Projekt ten umożliwi polskim...

2026-06-09, 20:35

Ferro ma nowego prezesa

9 czerwca 2026 r. Rada Nadzorcza FRO (FERRO), wiodącego producenta i dystrybutora armatury sanitarnej i instalacyjnej oraz źródeł ciepła w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, powołała...

2026-06-09, 20:19
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus