Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Asseco zinformatyzuje nowy kompleks medyczny GeoMedical w Katowicach

Udostępnij

ACP (ASSECOPOL) podpisało umowę na wdrożenie Asseco Medical Management Solutions w nowopowstałym prywatnym kompleksie medycznym GeoMedical w Katowicach, podała spółka.

„Dodatkowo, Asseco Data Systems będzie udostępniało serwery ze swojego centrum danych w modelu usługowym (tzw. IaaS). Jest to jeden z pierwszych projektów w obszarze opieki zdrowotnej, w którym placówka nie opiera informatyzacji na własnych serwerach" – czytamy w komunikacie.

GeoMedical to nowy kompleks medyczny w Katowicach, który docelowo ma składać się z wieloprofilowego szpitala specjalistycznego, centrum diagnostyczno – terapeutycznego oraz hotelu z centrum konferencyjno-szkoleniowym.

„W ramach projektu Asseco zainstaluje i wdroży zintegrowany system informatyczny AMMS, który obejmie oddziały o wielu profilach, gabinety lekarskie, bloki operacyjne, aptekę szpitalną oraz administrację, w tym m.in. księgowość, kadry i płace. AMMS zostanie zintegrowany z systemem laboratoryjnym (LIS) oraz systemem diagnostyki radiologicznej. Wdrożenie ma zakończyć się 30 października br. To kolejny projekt Asseco, który będzie realizowany dla dużej, prywatnej placówki medycznej" – czytamy dalej.

„Możliwość realizacji usług komercyjnych w oprogramowaniu stało się istotnym czynnikiem wyboru systemu Asseco Medical Management Solutions przez GeoMedical. Istnieje szereg funkcjonalności w AMMS, umożliwiających opiekę nad pacjentem i rozliczanie odpłatnych świadczeń zdrowotnych. Rozwiązania takie są dostępne w systemach dla lecznictwa stacjonarnego i ambulatoryjnego" - powiedział  Jarosław Kończyło z Asseco Poland, cytowany w komunikacie.

AMMS to kompleksowe rozwiązanie informatyczne przeznaczone dla dużych oraz średnich szpitali, klinik, centrów medycznych, przychodni i ambulatoriów. Zapewnia obsługę części medycznej (HIS) oraz administracyjnej (ERP) placówki. Zastosowano w nim szereg udogodnień związanych z identyfikacją pacjenta, tj. rejestrację skierowań na podstawie dwuwymiarowych kodów kreskowych oraz pobranie danych rejestrowanej osoby z dokumentów tożsamości. Umożliwia również drukowanie i odczyt skierowań w postaci zakodowanej. Przekazywanie tego typu dokumentów pomiędzy różnymi jednostkami w formie elektronicznej skraca czas rejestracji i przyjęcia pacjenta oraz eliminuje błędy wynikające z niepoprawnego odczytu pisma odręcznego, podano również. 

„W przypadku projektów realizowanych dla placówek medycznych, jedną z najistotniejszych kwestii jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa przechowywanych danych wrażliwych. Centrum Danych Asseco Data Systems z uwagi na najwyższy standard jakości usług oraz doświadczenie w przetwarzaniu dużych ilości danych wrażliwych w złożonych projektach, posiada odpowiednie kompetencje, aby te wymagania spełniać" – powiedział dyrektor Centrum Danych Asseco Data Systems Marcin Lebiecki, cytowany w komunikacie.

Na terenie szpitala trwają jeszcze prace wykończeniowe oraz instalacja aparatury medycznej. Już z początkiem września uruchomiony zostanie kompleks poradni specjalistycznych i Zakład Diagnostyki Obrazowej, natomiast w październiku pierwszych pacjentów obsłuży wieloprofilowy oddział zabiegowy, podsumowano w informacji.

Asseco Poland jest największą polską firmą informatyczną notowaną na GPW oraz szóstym producentem oprogramowania w Europie. Stoi na czele międzynarodowej Grupy Asseco, która działa w ponad 50 krajach i zatrudnia ponad 22 tys. osób. 

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus