RON (RONSON) uruchomił przedsprzedaż 83 mieszkań w II etapie osiedla Vitalia we Wrocławiu; w najbliższych tygodniach ruszy jego budowa, poinformowała spółka. W Vitalii I Ronson sprzedał niemal 80% lokali.

"Chcieliśmy spełnić oczekiwania klientów, dlatego w II etapie osiedla Vitalia architekci zaplanowali więcej mieszkań trzypokojowych [50 z 83]. To na nie jest w tym miejscu największy popyt, ponieważ klienci szukają w tej okolicy docelowego mieszkania dla rodziny" – powiedział dyrektor sprzedaży i marketingu Andrzej Gutowski, cytowany w komunikacie.

Mieszkania trzypokojowe (53-70 m2) w drugim etapie osiedla Vitalia kosztują od 321 tys. zł. Lokale dwupokojowe (39-55 m2) dostępne są od 242 tys. zł. Na wrocławskiej Klecinie Ronson oferuje również dwukondygnacyjne antresole z tarasami (75-110 m2), podzielone na trzy lub więcej pokoi. Ich ceny zaczynają się od 411 tys. zł, podano również.

Budowa Vitalii II ruszy w najbliższych tygodniach – Ronson finalizuje wybór generalnego wykonawcy inwestycji.

"Pod koniec września Ronson Development uzyskał pozwolenie na użytkowanie I etapu osiedla Vitalia i zaczął przekazywać mieszkania nowym właścicielom. Do końca września klucze odebrali nabywcy 45 ze 139 lokali" - czytamy dalej.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2016 roku sprzedała 821 mieszkań.