Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Nestmedic chce wdrożyć komercyjnie Pregnabit w Finlandii pod koniec br.

Udostępnij

Nestmedic planuje, że pod koniec tego roku dokona piewszego wdrożenia komercyjnego swojego urządzenia Pregnabit w Finlandii, a w planach są kolejne rynki skandynawskie. Spółka zamierza współpracować z fińskimi szpitalami za pośrednictwem lokalnego dystrybutora, z którym planuje jesienią podpisać umowę. 

Spółka podała, że przygotowuje się obecnie do komercyjnych badań za pomocą mobilnego KTG Pregnabit wśród fińskich pacjentek i jest bliska podpisania umowy, która zapewni jej współpracę z lokalnym dystrybutorem i jednym z referencyjnych szpitali oraz dalszą ekspansję w lokalnych ośrodkach medycznych. Finlandia będzie pierwszym zagranicznym rynkiem, na którym spółka chce prowadzić seryjną sprzedaż. 

Obecnie NST (NESTMEDIC) jest w fazie przygotowywania integracji Pregnabit z systemem IT ośrodka medycznego, z którym współpracuje w Finlandii. Zarząd liczy, że do zakończenia prac dojdzie w IV kwartale br. i jednocześnie na fińskim rynku przeprowadzone zostaną pierwsze płatne badania z wykorzystaniem polskiej technologii. Spółka od maja do lipca prowadziła pilotaż urządzenia w Finlandii. 

Nestmedic zamierza współpracować z fińskimi szpitalami za pośrednictwem lokalnego dystrybutora, z którym planuje jesienią podpisać umowę. Zarząd spółki liczy, że w ciągu kilku kwartałów na tamtejszym rynku może pojawić się kilkadziesiąt urządzeń Pregnabit. 

W ocenie Nestmedic, Finlandia i inne skandynawskie rynki są jednymi z najbardziej atrakcyjnych w I fazie rozwoju biznesu poza Polską. Spółka wskazała, że według prognoz wydatki na e-healt w Finlandii wyniosą 41 mld USD w 2018 r. Rynej usług e-health w Szwecji jest wart 82 mld USD, a w Danii 58 mln USD. 

"Finlandię cechują wysokie wydatki na ochronę zdrowia, a także otwartość na rozwiązania telemedyczne. W tym roku wartość rynku e-health prognozowana jest tam na 41 mln USD. Finowie są bardzo otwarci na innowacje pozwalające na podwyższeniu standardu opieki okołoporodowej, który i tak już jest na jednym z najwyższych poziomów na świecie. W komercjalizacji naszego urządzenia sprzyja też szczególna rola położnej w opiece nad kobietą ciężarną" - powiedziała prezes Nestmedic Patrycja Wizińska-Socha. 

Finlandia i Polska to nie jedyne rynki na których Nestmedic przeprowadził pilotaż swojego urządzenia. Polska firma umożliwiła korzystanie ciężarnym kobietom Pregnabitu również min.: w Danii, Portugalii, Katarze oraz w Kenii.

Nestmedic podał, że w Polsce spółka przeprowadziła z użyciem sytemu Pregnabit 1 266 badań w I połowie 2018 r.;  jest obecna w 60 gabinetach na terenie Polski, w których udostepniła komercyjnie ponad 80 urządzeń. 

"Prowadzimy rozmowy z dużymi sieciowymi podmiotami obecnymi na polskim rynku ochrony zdrowia. W najbliższych miesiącach powinniśmy podpisać umowy, które pozwolą znacząco zwiększyć skalę zasięgu Pregnabit w Polsce" - powiedziała także Wizińska-Socha.

Firma Nestmedic SA powstała w 2014 roku. Jej zespół stworzył innowacyjny produkt - system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Nestmedic zadebiutował na NewConnect w 2017 r.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus