Największy dystrybutor sprzętu elektronicznego i domowego w Rumunii wynajął 8,4 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w parku MLP Bucharest West. Przekazanie gotowej powierzchni firmie Marelvi Impex planowane jest w czerwcu br. W zawarciu transakcji doradzały agencje JLL oraz Dunwell.

Firma Marelvi Impex podpisała z MLG (MLPGROUP) umowę dotyczącą najmu ponad 8,4 tys. m2 nowoczesnej powierzchni w parku logistycznym MLP Bucharest West. Z tego na pomieszczenia magazynowe, usługowe i techniczne przeznaczone będzie 8,2 tys. m2, a na biura i powierzchnie socjalne dodatkowe ponad 200 m2. Przekazanie gotowej powierzchni najemcy planowane jest w czerwcu br. W zawarciu transakcji doradzały agencje JLL oraz Dunwell.

Budowa pierwszego obiektu w ramach parku MLP Bucharest West  ruszyła z początkiem tego roku. Realizacja inwestycji prowadzona była na zasadach spekulacyjnych. „Zawarta umowa potwierdza, że budowane przez nas obiekty są atrakcyjne dla największych podmiotów działających na rumuńskim rynku. Obecnie prowadzimy zaawansowane negocjacje z innymi potencjalnymi najemcami. Jesteśmy przekonani, że do zakończenia budowy wszystkie powierzchnie będą  skomercjalizowane” – podkreśliła Agnieszka Góźdź, Dyrektor Działu Sprzedaży na Polskę i Rumunię w MLP Group S.A.

Firma Marelvi powstała w 1995 roku z wyłącznym kapitałem rumuńskim. W 2000 r. rozpoczęła  działalność dystrybucyjną, a w 2007 r. została liderem rynku, stając się największym dystrybutorem sprzętu elektronicznego i AGD w Rumunii z obrotem 56 mln euro. Marelvi współpracuje z najważniejszymi markami na rynku rumuńskim w branży dystrybucyjnej. W ramach  swojego portfolio reprezentuje na poziomie krajowym, m.in. takie marki jak: Liebherr, Daewoo i Faber.

MLP Bucharest West powstaje w najważniejszym regionie magazynowym kraju, w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy. Obecnie prace skoncentrowane są na budowie obiektu o łącznej powierzchni 12 tys. m2. W ramach całego pierwszego etapu zostanie przygotowanych ponad 22 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. Docelowo MLP Bucharest West zaoferuje ponad 95 tys. m2. Funkcje generalnego wykonawcy zostały powierzone firmie Sagex Construct posiadającej duże doświadczenie w budowie obiektów magazynowych.

Obiekt będzie spełniał standardy ekologiczne. Planowane jest ubieganie się o certyfikat BREEM. Nowy magazyn będzie również zrealizowany według standardów stosowanych przez MLP Group. Oznacza to budowę hali magazynowej klasy A o wysokości ponad 10 metrów netto z nośnością posadzki 6T/m2. Budynek będzie wyposażony m.in. w oświetlenie LED, system tryskaczy typu ESFR, ogrzewanie gazowe oraz świetliki i klapy dymowe.

MLP Bucharest West powstaje w północno zachodniej części Bukaresztu w pobliżu Chitili w okręgu Ilfov. Park logistyczny będzie miał bezpośredni dostęp z obwodnicy Bukaresztu, i będzie zlokalizowany pomiędzy dwoma europejskimi trasami: E70 i E60 łączącymi odpowiednio Timisoarę oraz Braszów z Bukaresztem. Dojazd z międzynarodowego lotniska Otopeni zajmie około 15 minut, a  z centrum miasta około 25 minut.