DEK (DEKPOL) zrealizował w formule „zaprojektuj i wybuduj” obiekt produkcyjno-magazynowy o powierzchni całkowitej ponad 6,8 tys. m2. Inwestycja zlokalizowana jest w Linowcu na terenie gminy Starogard Gdański.

Dekpol zakończył w Linowcu realizację inwestycji obejmującej budowę obiektu produkcyjno-magazynowego wraz z budynkiem socjalno-biurowym. Powierzchnia całkowita nieruchomości wynosi łącznie 6837 m2. W ramach kontraktu wykonana została również infrastruktura techniczna w postaci powierzchni utwardzonych liczących 2216 m2. Projekt został zrealizowany na zlecenie firmy AQ Wiring Systems STG w ramach świadczonych przez Dekpol usług generalnego wykonawstwa.

Wybudowany obiekt w formule „zaprojektuj i wybuduj” przeznaczony będzie na zakład do produkcji materiałów elektrycznych wraz z zapleczem socjalno-biurowym. Firma AQ Wiring Systems STG specjalizuje się w produkcji wiązek i systemów kablowych, a także elementów mechanicznych. Główni klienci firmy to światowi liderzy w branży rolniczej, leśnej, przemysłowej i infrastruktury lotniskowej.

Dekpol jest ekspertem w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych. Na koniec września br. Grupa realizowała kontrakty dla podmiotów zewnętrznych o łącznej umownej wartości 380 mln zł netto.