ERB (ERBUD) - w konsorcjum ze spółką BUDOMAL – podpisał z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi umowę na budowę nowego budynku laboratoryjno-badawczego Brain. Wartość kontraktu to 40,5 mln zł netto.

Termin realizacji prac wyznaczono na listopad 2021 roku.

Wybudowanie nowego budynku laboratoryjno-badawczego Brain w formule zaprojektuj i wybuduj to kolejna inwestycja, którą Grupa ERBUD będzie wykonywała na rzecz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W listopadzie 2019 r. ERBUD Operations Sp. z o.o., spółka zależna ERBUD S.A., podpisała kontrakt na remont generalny i przebudowę domu studenckiego. Wcześniej realizowała też budowę zespołu poradni specjalistycznych oraz serwerowni w budynku Centrum Kliniczno-Dydaktycznego.

ERBUD S.A. specjalizuje się w budowie, przebudowie i modernizacji szpitali i obiektów medycznych. We wrześniu 2019 r. Spółka podpisała kontrakt na budowę Śląskiego Ośrodka Kliniczno-Naukowego Zapobiegania i Leczenia Chorób Środowiskowych, Cywilizacyjnych i Wieku Podeszłego im. Prof. Zbigniewa Religi dla Śląskiego Centrum Chorób Serca. W lipcu 2019 r. Spółka podpisała z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim Nr 1 w Rzeszowie kontrakt na przebudowę Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc.

W przeszłości Grupa ERBUD wybudowała lub przebudowała m.in. Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku, Szpital im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach, Klinikę „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu czy Katowickie Centrum Onkologii.