Piąta edycja konkursu organizowanego corocznie przez portal Graczpospolita.pl została zdominowana przez BLO (BLOOBER), który zdobył statuetki w 5 z 10 kategorii. Absolutnym hitem ubiegłego roku okazała się gra Blair Witch, która zdobyła aż 4 wyróżnienia – tytuł gry roku, nagrody za najlepszą oprawę dźwiękową oraz wizualną, a także za fabułę.

Obie zeszłoroczne premiery były nominowane w konkursie. To pokazuje jak wysoką jakość reprezentuje nasz zespół - odnieśliśmy sukces komercyjny i artystyczny, nawet pracując nad dwoma projektami naraz. Cieszymy się z kontynuacji dobrej passy oraz liczymy, że nasze tegoroczne tytuły powtórzą te wyniki, co ugruntuje nas na pozycji najlepszego polskiego studia. – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Ordery Graczpospolitej są nagrodą cykliczną w formie plebiscytu. Pierwsza edycja konkursu dotyczyła produkcji, które zadebiutowały w 2015 roku. Bloober Team po raz drugi zdominował imprezę, ponieważ w głosowaniu za 2017 rok krakowski developer zdobył łącznie 4 statuetki: Observer został okrzyknięty grą z najlepszą historią, oprawą wizualną oraz dźwiękową, natomiast zespół został uhonorowany tytułem najlepszego polskiego studia.