BAH powstał z podziału w 2017 roku grupy Marvipol na dwie części: dystrybucyjną aut klasy premium (BAH) i deweloperską (Marvipol). Podział ten nastąpił w 4 kwartale 2017 i niestety nie ma jeszcze raportu finansowego dla samego BAH dlatego muszę się na razie posiłkować/sugerować rekomendacjami biur maklerskich.  Ostatnie rekomendacje dm Trigon i dm Boś prognozują iż zysk firmy w 2017 wyniósł około 50 mln a szacunki na ten rok przewidują 45-48 mln zysku. 
A dlaczego tak ważna jest wysokość zysku i dlaczego postanowiłem zainwestować w tą firmę ?
Ma to związek z ogłoszoną w styczniu nową polityką dywidendową link która zakłada przeznaczanie 80% zysku netto na dywidendę oraz jako druga spółka w Polsce zamierza wypłacać dywidendę co kwartał co może sprawić że w tym roku otrzymamy dywidendę za rok 2017 i połowę 2018 roku.
Gdyby potwierdziły się szacunki zysku biur maklerskich z 50 mln zysku i deklaracje zarządu odnośnie wprowadzonej polityki dywidendy to dywidenda za 2017 rok wyniosłaby 11,70% (50 mln x 80%/342 mln kapitalizacji) a w przyszłym roku około 10,80% z czego pewnie 2,5% byłoby wypłacone w formie zaliczki jeszcze w grudniu tego roku. Czyli możliwe jest blisko 14% w tym roku dywidendy i 22,50% w ciągu najbliższych 18 miesięcy.  
Nie znając faktycznych wyników wydzielonego BAH za rok 2017r. trudno jest stwierdzić czy realny jest dalszy rozwój firmy (przynajmniej utrzymanie wyników) i jakie faktyczne są możliwości firmy, jednak z publikowanych comiesięcznych danych operacyjnych wiele wskazuje że rozwój jest kontynuowany. Po dwóch miesiącach 2018 roku sprzedaż samochodów jest wyższa o 41% r/r (sztuki) i wyższa o 25% jeśli chodzi o wolumen sprzedaży (mln zł) link.

Pomimo wysokich dynamik sprzedaży w pierwszych miesiącach roku możliwa jest lekka presja na koszty gdyż firma rozszerza liczba i formę salonów sprzedaży link a są to z pewnością kapitałochłonne inwestycje ale powinny się przełożyć w przyszłości na wyższą sprzedaż.

Analizując wykres za ostatnie 3 miesiące (dłużej nie ma sensu bo jest to "nowa" spółka na GPW) należy zwrócić uwagę na dzień 9 stycznia 2018r.

W tym dniu pojawiła się informacja link iż główny akcjonariusz spółki Mariusz Książek sprzedaje w przyspieszonej księdze popytu ABB aż 20% akcji. Ze względu na tak dużą sprzedaż akcji (łącznie sprzedał 25% akcji) kurs zareagował dosyć negatywnie i do dnia dzisiejszego jest niżej o 25%. Moim zdaniem tak duży spadek nie ma uzasadnienia fundamentalnego a akcje zostały wszystkie objęte przez fundusze np. TFI PZU zwiększyło znacznie swój udział a także v-ce prezesi zarządu też kupili akcje. Ciekawostką i pewnym usprawiedliwieniem sprzedającego akcje Mariusza Książka jest fakt iż inwestował w tym czasie Synektik link i ujawnił się z 26% pakietem akcji.
Podsumowując: zakup akcji BAH traktuję jako inwestycję defensywną odpowiednią na podwyższoną zmienność jaka jest obecnie na rynkach. Nie oczekuję wielkich zysków na tej inwestycji ale realne dywidendy na poziomie 10-12% rocznie powinny rekompensować możliwe spadki kursu. Nie znam oficjalnych wyników i faktycznych wskaźników firmy ale wiele wskazuje na to że obecne c/z to 7, więc jak na spółkę z dobrymi perspektywami i typowo dywidendową nie jest na pewno drogo.
Główne ryzyko to krótkoterminowy trend spadkowy,

Uwaga - wykres akcji jest zrobiony w dniu 25.03.2018 więc różni się od aktualnego i pochodzi z biznesradar.pl.

 
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.