Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

WIG bez noworocznego optymizmu. Gdzie szukać zysków w niesprzyjającym otoczeniu?

Udostępnij

Warszawska giełda niezbyt szampańsko rozpoczęła nowy rok, a zarówno WIG jak i WIG20 zakończyły pierwszy miesiąc 2022 r. pod kreską. Słabo radziła sobie również większość indeksów branżowych. I w tych na pozór niesprzyjających warunkach, analitycy wytypowali (a my spośród nich wybraliśmy), kilka potencjalnie niedowartościowanych i/lub perspektywicznych typów inwestycyjnych.

 

Wschodząca gwiazda

Tym razem tytuł wschodzącej gwiazdy możemy przyznać bez cienia ironii. Nie jest to bowiem ani mocno przeceniona spółka, ani od dłuższego czasu poruszająca się w trendzie bocznym. Mowa o STH (STSHOLDING) czyli debiutancie z końca ubiegłego roku. Przynajmniej w teorii „sky is the limit”. A będąc bardziej dokładnych, granica nieba została wyceniona przez analityków na ok. 30-31 zł.

STS Holding otrzymał w styczniu przynajmniej dwie rekomendacje „kupuj” z bardzo zbliżonymi cenami docelowymi. Skupmy się więc na tej autorstwa zespołu BM mBanku, dającej akcjom bukmachera ponad 50% potencjał do wzrostu.

"Filarem strategii Grupy jest pionowa integracja kompetencji w zakresie technologii i marketingu, co zapewnia bezpieczeństwo, niezbędną elastyczność oraz optymalne wykorzystanie gromadzonych w czasie rzeczywistym danych. Efektem tego podejścia jest skuteczna akwizycja (wskaźnik konwersji 2x wyższy od średniej rynkowej), retencja (churn 30 proc.) i aktywizacja graczy (3x wyższa niż benchmark). W połączeniu z bardzo wysoką dynamiką samego rynku docelowego, pozwoli to naszym zdaniem generować bardzo wysoką dynamikę na przychodach (…) i zysku EBITDA (....), co przekładać się będzie na profil FCF i potencjał dywidendowy" – wyjaśniono w rekomendacji

Za inwestycją, poza czołową pozycją na rynku bukmacherskim w Polsce, ma przemawiać także rozbudowa oferty o dynamicznie rozwijające się, nowatorskie kategorie, jak esport, sporty wirtualne czy symulowane gry karciane BetGames.

 

Potencjalni liderzy wzrostu

Jeszcze wyższą stopę zwrotu, również w ocenie analityków BM mBanku, może przynieść inny ubiegłoroczny debiutant (chociaż z początku roku), czyli ANR (ANSWEAR). Wyznaczona cena docelowa na poziomie 51,6 zł, nieznacznie niższa od poprzednich 52,1 zł, z solidnym zapasem zapewnia spółce miejsce wśród potencjalnych liderów wzrostu.

Eksperci zaznaczają, że Answear nie tylko korzysta na wzrośnie odzieżowego rynku e-commerce, ale także konsekwentnie rośnie szybciej niż rynek. I oceniają, że będzie kontynuował ten trend. Pomóc ma w tym również ekspansja na nowe rynki (Cypr i Chorwacja), dobre zatowarowanie i sprawna logistyka. Oczekują, że zarówno w 2022 r. jak i 2023 r. spółce uda się zwiększyć przychody ze sprzedaży i zysk netto o ponad 20%.

 

Zespół BDM niezmiennie stawia natomiast na akcje ART (ARTIFEX). Również w tym przypadku cena docelowa została obniżona (z 22,5 zł na 18 zł), ale zalecenie „kupuj” nie uległo zmianie. Analitycy przyznają, że spółka borykała się z problemami, związanymi ze zmianą polityki prywatności Apple oraz wzrostem kosztów reklam i ograniczeniem UA na Androidzie.

„Udało się je rozwiązać do końca 2021 roku. Już w połowie września’21 spółka wypracowała odpowiednie modele umożliwiające dalsze inwestycje w kampanie marketingowe na iOS. Natomiast pod koniec grudnia’21 rynek reklamy zaczął się normalizować. W związku z powyższym spodziewamy się, że Artifex w celu dalszego skalowania „Unsolved” rozpocznie ten 2022 rok od intensywnych nakładów marketingowych, co przełoży się na jej zauważalny wzrost przychodów w kolejnych miesiącach” - uspokajają

Dodatkowym wsparciem dla wyników ma być nowy projekt spółki (RPG2), której soft launch jest planowany jest na przełom 2022 i 2023 r.

 

Trzecia rekomendacja kupuj, ale nie trzecie obniżenie ceny docelowej. Wręcz przeciwnie, bo maklerzy Ipopema Securities (w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego) podnieśli wycenę SNT (SYNEKTIK) z 40 zł do 45 zł. Powód w tym przypadku jest łatwy do wskazania. To zawarte z końcem roku rozszerzenie umowy dystrybucyjnej z Intuitive Surgical na rynek Czech i Słowacji. A w efekcie wzrost prognozy przychodów i EBITDA na 2021/2022 o odpowiednio 31% i 24%.

Po więcej informacji o samej spółce i jej działalności odsyłamy do ostatniego tekstu z cyklu Wiesz w co inwestujesz.

 

Znak zapytania

CDR (CDPROJEKT) był już znakiem zapytania w marcu i czerwcu ubiegłego roku i prawdę w mówiąc, nieoficjalnie również we wszystkich pozostałych miesiącach 2021 r. Trudno bowiem o drugą spółkę na warszawskiej giełdzie, wobec której analitycy byliby równie mocno podzieleni. Tym razem w szranki stanęli specjaliści BM mBanku (narożnik kupuj) oraz AllianceBernstein (narożnik sprzedaj), z cenami docelowymi na poziomach odpowiednio 233 zł i 144 zł.

W tym pojedynku niekoniecznie jedna ze stron musi mieć rację. Co w największym stopniu wydaje się bowiem różnić analityków to horyzont inwestycyjny.  O ile amerykanie podkreślają niezadowalającą sprzedaż Cyberpunka 2077 i opóźnienia towarzyszące aktualizacjom, tak BM mBank koncentruje się na długoterminowym potencjale spółki. Specjaliści liczą, że w bieżącym roku spółka oddeleguje część zespołu do pracy nad nowymi projektami i będzie z powtarzalnością publikować gry wysokiej jakości (generując przy tym wysoki FCF).

 

Jeśli nie jesteś naszym abonentem, a chcesz docenić naszą pracę, możesz to zrobić stawiając nam po prostu symboliczną kawę.​

postaw nam kawę

 

Powyższy tekst stanowi skrót wymienionych niżej rekomendacji. Pełne wersje raportów lub ich skrócone wersje zawierające informacje wymagane przez Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r, są dostępne pod wskazanymi adresami:

Spółka Data rekomendacji Godzina upublicznienia Instytucja Link
STH (STSHOLDING) 12.01.2022 08:35 BM mBank https://www.mdm.pl
ANR (ANSWEAR) 17.01.2022 08:35 BM mBank https://www.mdm.pl
ART (ARTIFEX) 18.01.2022 07:00 BDM https://www.bdm.pl
SNT (SYNEKTIK) 10.01.2022 08:27 Ipopema Securities https://www.ipopemasecurities.pl
CDR (CDPROJEKT) 17.01.2022 08:35 BM mBank https://www.mdm.pl
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+