Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Asseco SSE zarekomenduje ok. 0,4 zł dywidendy na akcję za 2015 r.

Udostępnij

Zarząd spółki Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE) będzie rekomendował radzie nadzorczej i zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu spółki przeznaczenie na wypłatę dywidendy w 2016 r. kwoty porównywalnej do wartości dywidendy wypłaconej w roku 2015, tj. ok. 0,4 zł zł na jedną akcję, z zysku netto w 2015 roku i lat poprzednich, podała spółka.

Wcześniej dziś prezes Piotr Jeleński zapowiedział, że zarząd chce rekomendować za 2015 r. dywidendę "na tym poziomie, co w zeszłym roku". Zapowiedział, że małe jest prawdopodobieństwo, by dywidenda była niższa niż za poprzedni rok.

W maju ub.r. akcjonariusze Asseco SEE zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę kwoty 20,757 mln zł, czyli 0,4 zł na akcję.

Grupa Asseco SEE prowadzi działalność głównie w następujących pięciu segmentach rynku informatycznego: rozwiązania i usługi dla sektora bankowego; rozwiązania z obszaru uwierzytelniania; dostawa, instalacja i usługi w zakresie bankomatów oraz terminali płatniczych; rozwiązania i usługi dla sektora telekomunikacyjnego oraz usługi integracyjne i dostawa oraz wdrażanie systemów i sprzętu informatycznego; bramka płatności.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus