Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

[BR Premium] W rekomendacjach już wiosna

Udostępnij

Z zestawienia rekomendacji do których udało nam się dotrzeć w lutym powiało wiosennym optymizmem. Być może wszystkie potencjalne strachy czekają na szczyt rozciągniętego sezonu wynikowego, niemniej nieczęsto zdarza się miesiąc bez wyraźnego negatywnego bohatera wśród zaleceń maklerów. I z tak wieloma jednoznacznie pozytywnymi. Wydłużyliśmy więc listę potencjalnych liderów wzrostu.

 

Potencjalni liderzy wzrostu

Notowania VRG, pomimo udanego 2021 r. w dalszym ciągu znajdują się poniżej poziomów sprzed COVID-19. Pandemia wpłynęła bowiem na działalność spółki nie tylko krótkoterminowo, poprzez zamknięte salony i centra handlowe, ale być może także w dłuższej perspektywie, popularyzując pracę zdalną czy spotkania online. Słowem ograniczając zapotrzebowanie na odzież formalną. I to właśnie od kwestii pandemii swoją rekomendację rozpoczynają analitycy BM Millennium. Oceniają jednak, że w tej nowej rzeczywistości, motorem napędowym spółki może być segment jubilerski. A nawet już nim jest.

„W 2021 r. segment jubilerski odpowiadał za 90% zysku operacyjnego Grupy, natomiast w 2022 r. według naszych szacunków segment będzie odpowiadał za ok 80% zysku operacyjnego. Sukces segmentu jubilerskiego wynika ze splotu kilku czynników - wzrostu oferty zegarków, coraz większej mody na nie i wyłączności w Polsce na dużą część marek, charakteru asortymentu (dobra luksusowe, które dobrze sprzedają się w czasach kryzysowych) oraz wysokiej inflacji - klienci chcąc zabezpieczyć się przed inflacją kupują zegarki i biżuterię” – wyjaśniają

Pełna treść opracowania jest dostępna dla użytkowników BR Premium i BR MAX
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus