Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

[BR Premium] Porozmawiajmy o spółkach POS #17

Udostępnij

Porozmawiajmy o spółkach to nasz autorski podcast (również w wersji wideo), w którym chcielibyśmy przybliżać spółki, przykuwające z jakichś względów naszą uwagę. Z dużym prawdopodobieństwem z powodów o charakterze pozytywnym, ale od czasu do czasu trafią się zapewne również takie, które wyróżniają się czymś negatywnym. 100% merytoryki, 100% fundamentów, zero lania wody.

Tym razem wybór padł na Sescom i Seko.

Głównym obszarem działalności SES (SESCOM) jest Facility Management (FM) oraz technologie wodorowe prowadzone w ramach SES Hydrogen. 

Od kilku lat wyniki Sescomu pozostawały pod presją w wyniku zdarzeń zewnętrznych, ale i świadomych decyzji managementu - wzrost zatrudnienia, wzrost płac, rozwój eksportu, nakłady na R&D (platforma SES BI, rozwiązań RFID, technologia H2, FIXFM), pandemia/lockdowny, dodatkowe koszty związane z poszukiwaniem celów akwizycyjnych itd. Te ostatnie w końcu zostały zakończone sukcesem i spółka w kwietniu 2023 roku sfinalizowała przejęcie partnera z Wielkiej Brytanii. Skala i warunki sugerują, że będzie miało ono pozytywny wpływ na przyszłe wyniki, które już pod koniec roku, czyli jeszcze bez uwględnienia konsolidacji nowego podmiotu w grupie, uległy widocznej poprawie. 

Pełna treść opracowania jest dostępna dla użytkowników BR Premium i BR MAX