Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

[BR Premium] Porozmawiajmy o spółkach POS #18

Udostępnij

Porozmawiajmy o spółkach to nasz autorski podcast (również w wersji wideo), w którym chcielibyśmy przybliżać spółki, przykuwające z jakichś względów naszą uwagę. Z dużym prawdopodobieństwem z powodów o charakterze pozytywnym, ale od czasu do czasu trafią się zapewne również takie, które wyróżniają się czymś negatywnym. 100% merytoryki, 100% fundamentów, zero lania wody.

Tym razem wybór padł na Stalexport i Unibep.

 

Działalność STX (STALEXP) jest związana z budową i eksploatacją autostrad. Spółka jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej Mundys (dawniej Atlantia), do niedawna notowanej na włoskiej giełdzie, kontrolowanej przy wsparciu funduszy przez rodzinę Benetton. Bezpośrednim powodem do rozmowy o spółce są deklaracje przedsatwicieli rządu, o zniesieniu opłat za przejazd autostradami w Polsce. 

 

UNI (UNIBEP) to zdywersyfikowana grupa budowlana, działająca w obszarze budownictwa kubaturowego, infrastruktury, budownictwa przemysłowego i energetycznego. W skład grupy wchodzą również deweloper Unidevelopment oraz producent domów modułowych Unihouse. Czy prefabrykacja domów z drewna doczeka się szerszej obecności na rynkach Europy? Czy zmiany w zarządzie (prezesem został b. prezes Budimexu) i RN (skład poszerzony o członka rad nadzorczych ukraińskiej kolei i poczty) poprawią efektywność, przyspieszą rozwój grupy i pomogą jej mocniej uczestniczyć w przszyszłej odbudowie Ukrainy? 

 

 

Pełna treść opracowania jest dostępna dla użytkowników BR Premium i BR MAX
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus