Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Porozmawiajmy o spółkach POS #20 [BR Premium]

Udostępnij

Porozmawiajmy o spółkach to nasz autorski podcast (również w wersji wideo), w którym chcielibyśmy przybliżać spółki, przykuwające z jakichś względów naszą uwagę. Z dużym prawdopodobieństwem z powodów o charakterze pozytywnym, ale od czasu do czasu trafią się zapewne również takie, które wyróżniają się czymś negatywnym. 100% merytoryki, 100% fundamentów, zero lania wody.

Tym razem pod lupę trafiły Sonel i Agora.

SON (SONEL) to budowane od lat 90-tych przedsiębiorstwo z siedzibą w Świdnicy, którego przedmiotem działalności jest produkcja i sprzedaż różnego rodzaju przyrządów pomiarowych dla podmiotów z branży elektroenergetyki oraz telekomunikacji. Oprócz tego Sonel świadczy usługi montażu kontraktowego elektroniki oraz wzorcowania mierników w swoim laboratorium, a od kilku lat dostarcza również komunalne i inteligentne liczniki energii elektrycznej. Stabilny, systematyczny rozwój i bogata historia transferu środków do akcjonariuszy to swoista wizytówka Sonela. 

Do rozmowy skłoniła nas modyfikacja strategii, planowana rozbudowa mocy produkcyjnych oraz zapowiedź akwizycji. 

Notowana na GPW od 24 lat AGO (AGORA) to firma, której raczej nie trzeba przedstawiać, a która również daje sporo powodów by się jej przyjrzeć właśnie teraz. Z jednej strony mamy bowiem odbudowujący się stopniowo po pandemii segment kinowy (sieć Helios) i jednoczesne problemy finansowe Cineworld Group plc, właściciela sieci kin Cinema City.

Pełna treść opracowania jest dostępna dla użytkowników BR Premium i BR MAX