Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Porozmawiajmy o spółkach POS #21 [BR Premium]

Udostępnij

Porozmawiajmy o spółkach to nasz autorski podcast (również w wersji wideo), w którym chcielibyśmy przybliżać spółki, przykuwające z jakichś względów naszą uwagę. Z dużym prawdopodobieństwem z powodów o charakterze pozytywnym, ale od czasu do czasu trafią się zapewne również takie, które wyróżniają się czymś negatywnym. 100% merytoryki, 100% fundamentów, zero lania wody.

Tym razem pod lupę trafiły KGL i Seco/Warwick.

SWG (SECOGROUP) to wiodącyw skali globalnej dostawca zaawansowanych technologicznie pieców przemysłowych do obróbki termicznej metali (np. aluminium, tytanu, tantalu, krzemu, miedzi, metali szlachetnych) dla kluczowych branż gospodarki: automotive, aerospace&defence, energetycznej, 
medycznej, maszynowej oraz komercyjnej obróbki metali. Grupa skupia 8 spółek, w tym 3 centra produkcyjne i zatrudnia około 800 pracowników, w tym blisko 60% to inżynierowie. Technologie grupy obejmują urządzenia do obróbki w próżni, w atmosferach (gazy obojętne i aktywne), obróbkę cieplną i lutowanie aluminium, metalurgię próżniowa i specjalistyczne usługi inżynierskie. Komu to potrzebne?

Ano przydaje się to m.in. w branżach:

  • automotive (hybrydy i EV)
  • lotnictwie & defence (poszycie samolotu, golenie kół, fragmenty bomb i rakiet)
  • medycznej (narzędzia chirurgiczne)
  • druku 3D (proszek do drukarek)

Nowoczesność w pełnej krasie. A wszystko zaczęło się w 1989 roku w stodole w Wilkowie niedaleko Świebodzina, gdzie Andrzej Zawistowski i Janusz Gudaczewski założyli Trans-Vac czyli zakład budowy transformatorów. 

Pełna treść opracowania jest dostępna dla użytkowników BR Premium i BR MAX