Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Porozmawiajmy o spółkach POS #29 [BR Premium]

Udostępnij

Porozmawiajmy o spółkach to nasz autorski podcast (również w wersji wideo), w którym chcielibyśmy przybliżać spółki, przykuwające z jakichś względów naszą uwagę. Z dużym prawdopodobieństwem z powodów o charakterze pozytywnym, ale od czasu do czasu trafią się zapewne również takie, które wyróżniają się czymś negatywnym. 100% merytoryki, 100% fundamentów, zero lania wody.

Tym razem rozmowa kręci się wokół pomysłów na 2024, więc i liczba spółek - nietypowa.

Grudzień to czas, gdy zespoły analityczne zarówno domów maklerskich (sell side), jak i niektórych TFI (buy side) przygotowują swoje strategie na nowy, 2024 rok. Staramy się wykorzystać ten czas, by przejrzeć ich oceny i propozycje i przedstawić wnioski naszym czytelnikom.

Cytując ostatni niedzielny newsletter:

„…dość powiedzieć, że nie ma nikogo kto zakładałby słaby rok dla polskich akcji.

I tak na przykład bazując na wycenach poszczególnych spółek wchodzących w skład indeksów analitycy Trigon DM widzą fundamentalną wartość WIG20 na poziomie 2571 pkt, a mWIG40 6939 pkt. Podobne ćwiczenie wykonane na cenach docelowych analityków z BM mBanku daje wartość WIG20 na poziomie 2772 pkt.  Analitycy BM Banku Pekao widzą potencjał do wzrostu wartości WIG20 do przedziału 2699 – 2869, a w Erste: bottom-up target 2400, a quantitative target 2700, przy jednoczesnym 20% potencjalne dla WIG, mierzonym wskaźnikiem C/Z opartym na prognozie zysków na 2024 względem długoterminowej średniej.”

To z lotu ptaka o indeksach, ale są też spółki i to im poświęcony jest ostatni, 29. POS.

W pierwszej części 6 spółek, które z jednej strony są najczęściej wskazywane przez analityków jako dobry pomysł na 2024 rok, a z drugiej – były szerzej prezentowane w cyklu „Porozmawiajmy o spółkach”.

Pełna treść opracowania jest dostępna dla użytkowników BR Premium i BR MAX
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus