Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Porozmawiajmy o spółkach POS #30 [BR Premium]

Udostępnij

Porozmawiajmy o spółkach to nasz autorski podcast (również w wersji wideo), w którym chcielibyśmy przybliżać spółki, przykuwające z jakichś względów naszą uwagę. Z dużym prawdopodobieństwem z powodów o charakterze pozytywnym, ale od czasu do czasu trafią się zapewne również takie, które wyróżniają się czymś negatywnym. 100% merytoryki, 100% fundamentów, zero lania wody.

Tym razem rozmowa kręci się wokół różnych powodów, dla których spółki kupować nie warto. Ponieważ z przykładami więc i liczba spółek ponownie - nietypowa.

I think part of the popularity of Berkshire Hathaway is that we look like people who have found a trick. It’s not brilliance. It’s just avoiding stupidity.” To zdanie zaczerpnięte z wypowiedzi Mungera na spotkaniu zorganizowanym przed laty w Harvard-Westlake School dobrze oddaje ducha tej rozmowy.

Skoro mamy unikać pułapek to gdzie one się czają, jak wyglądają, czy da się je zmierzyć, przewidzieć? Wiele pytań i z reguły mało odpowiedzi. Zwłaszcza, że inwestorzy poruszają się w przestrzeni olbrzymiej niepewności i często niewiedzy. Ten odcinek porusza niektóre z kwestii ryzyk i czerwonych flag. Jeśli nie odwiodą one od inwestycji to przynajmniej pozwalają poprowadzić dość wyraźną granicę między inwestycja i spekulacją. 

Pełna treść opracowania jest dostępna dla użytkowników BR Premium i BR MAX
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus