Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Porozmawiajmy o spółkach POS #31 [BR Premium]

Udostępnij

Porozmawiajmy o spółkach to nasz autorski podcast (również w wersji wideo), w którym chcielibyśmy przybliżać spółki, przykuwające z jakichś względów naszą uwagę. Z dużym prawdopodobieństwem z powodów o charakterze pozytywnym, ale od czasu do czasu trafią się zapewne również takie, które wyróżniają się czymś negatywnym. 100% merytoryki, 100% fundamentów, zero lania wody.

Tym razem pod lupę trafiły AC Autogaz i Ulma.

ACG (ACAUTOGAZ) jest największym w Polsce producentem samochodowych systemów instalacji gazowych oraz elementów elektroniki samochodowej. AC S.A. posiada ogólnokrajową sieć warsztatów autogaz, gdzie oferuje wsparcie marketingowe, techniczne i system szkoleń. Oferta produktowa grupy obecna jest w ponad 50 krajach na całym świecie, a eksport stanowi 2/3 przychodów. Spółka dała się poznać inwestorom jako spółka dywidendowa, dzieląc się zyskiem nie przerwanie od 2012 roku. Mimo pewnych perturbacji biznesowych zarząd już w połowie stycznia 2024 zasygnalizował gotowość do wypłaty dywidendy również w bieżącym roku. Czy to jedyny pozytywny aspekt w tej spółce?

Z kolei ULM (ULMA) Construccion Polska działa w branży budowlanej, świadcząc usługi dzierżawy i sprzedaży deskowań i rusztowań dla wszystkich sektorów budownictwa.

Pełna treść opracowania jest dostępna dla użytkowników BR Premium i BR MAX
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus