DataWalk, podmiot technologiczny, który zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa, zakończył ofertę publiczną, z której pozyskał ponad 10 mln zł. Przeniesienie notowań na GPW jest planowane w połowie lutego.

Pomimo ekstremalnie trudnych warunków rynkowych, ogromnych odpływów kapitału z funduszy inwestycyjnych i kilkuletnich minimów na indeksach małych spółek, w trakcie spotkań z inwestorami odnotowaliśmy znaczące zainteresowanie naszą ofertą, jak również sygnały troski w związku nienaturalnym zachowaniem kursu akcji oraz wolumenu obrotów naszej Spółki – mówi Sergiusz Borysławski, Członek Zarządu DAT (DATAWALK) – Wbrew powyższym niedogodnościom pozyskaliśmy wystarczające środki, które pozwolą nam osiągnąć planowane na ten rok rezultaty. Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania inwestorów, którzy nam zaufali – dodaje.

DataWalk przydzielił akcje, które trafiły do 98 inwestorów indywidualnych i 12 instytucjonalnych. Cena emisyjna wynosiła 22 zł. Do inwestorów instytucjonalnych trafiło 400 000 akcji, stanowiących 9,67 proc. w podwyższonym kapitale DataWalk. Inwestorom indywidualnym przydzielone 57 548 akcji stanowiących 1,39 proc. w kapitale po ofercie. Debiut akcji Spółki oraz PDA na rynku regulowanym zaplanowany jest w połowie lutego.

Oferującym i wyłącznym prowadzącym księgę popytu był Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, a doradcą prawnym spółki jest kancelaria Gessel, Koziorowski sp. k.