Legimi, wizjoner na polskim rynku e-książek, oferuje roczne obligacje serii W z oprocentowaniem na poziomie 8,5%. Zapisy można składać do 23 września włącznie. Spółka zamierza pozyskać 2,35 mln zł, które przeznaczy na rozwój i promocję Legimi 3.0 oraz refinansowanie zadłużenia. Dodatkowo Legimi nagrodzi inwestorów, w zamian za odpowiedni zapis na obligacje, darmowymi abonamentami oraz czytnikami e-booków.

Legimi oferuje roczne obligacje serii W, o wartości nominalnej 1 000 zł każda i łącznej wartości do 2,35 mln zł. Oprocentowanie obligacji będzie stałe w wysokości 8,5%, wypłacane co 3 miesiące. Oferującym papiery wartościowe jest Dom Maklerski INC. Zabezpieczeniem obligacji jest zastaw rejestrowy na umowach z abonentami, czyli zgodnie z definicją: zbiorze istniejących i przyszłych praw oraz ruchomości spółki o zmiennym składzie, stanowiących całość gospodarczą do wysokości 150% wartości nominalnej obligacji oraz oświadczeniem o poddaniu się egzekucji (art. 777 KPC). Legimi proponuje także obligatariuszom dobrowolne częściowe wyjście z inwestycji po sześciu miesiącach w wysokości maksymalnie 25% emisji. Więcej informacji na temat bieżącej emisji pod adresem www.legimi.pl/obligacje

- Oferujemy inwestorom roczne obligacje z atrakcyjnym kuponem wynoszącym 8,5%. Nowością w trwającej emisji jest możliwość przedterminowego wykupu po okresie sześciu miesięcy, maksymalnie 25% wartości emisji. Zdecydowaliśmy się dodać ten parametr na podstawie rozmów i zebranego feedbacku od naszych inwestorów, z którymi staramy się być w stałym kontakcie – komentuje Mikołaj Małaczyński, Prezes Zarządu Legimi.

Legimi, za odpowiedni zapis na obligacje, oferuje inwestorom bonusy znane z equity crowdfundingu. Za zapis na tylko jedną obligację można otrzymać kwartalny abonament w Legimi. W pakiecie bonusów znajdują się także półroczne, roczne, a nawet dożywotnie abonamenty, a także czytniki PocketBook. Więcej szczegółów pod adresem www.legimi.pl/obligacje

- Oferując dodatkowe bonusy, chcemy pokazać inwestorom nasze produkty, wskazać, jak działa nasz biznes i na czym generujemy gotówkę. Doświadczenia poprzednich emisji pokazują, że nasi nowi inwestorzy stają się jednocześnie zaangażowanymi ambasadorami marki. Również wśród obecnych użytkowników Legimi dostrzegamy rosnące zainteresowanie papierami spółki. Bonusy są bardzo atrakcyjne. Wystarczy zapis na jedną obligację, by otrzymać kwartalny dostęp do zasobów Legimi. Po więcej szczegółów zapraszamy pod adres www.legimi.pl/obligacje – dodaje Mikołaj Małaczyński.

Legimi ok. 1 mln zł pozyskanego z emisji, zamierza przeznaczyć na rozwój i promocje Legimi 3.0 oraz działalności na rynku niemieckim. Pozostałe 1,35 mln zł mają posłużyć refinansowaniu zadłużenia.

- Widzimy pozytywne efekty wdrożenie Legimi 3.0. Dzięki nowej wersji serwisu internetowego i świeżo oddanej do użytku aplikacji, którą zaprojektowaliśmy od podstaw, rośniemy 2x szybciej niż przed rokiem. Główne zalety to: wygodniejsze przeglądanie katalogu m.in. dodanie kolekcji, nowoczesny design, zaawansowana wyszukiwarka oraz dodanie funkcji rekomendacji (dostępna do tej pory tylko w serwisie www) – mówi Artur Wasilewski, Marketing Manager Legimi.

Legimi od 10 lat z powodzeniem działa na rynku e-książki, gdzie bezapelacyjnie zyskało pozycję jednego z liderów na rynku polskim. Obecnie spółka rozwija działalność również na bardzo perspektywicznym rynku niemieckim, gdzie systematycznie buduje swoją pozycję pod marką Legimi. W maju Legimi przejęło niemiecką spółkę Readfy GmbH dysponującą bazą 400 tys. użytkowników aplikacji mobilnej, oferującej ebooki w modelu freemium. Baza ma posłużW 1H 2019 r. Legimi wypracowało 7 616 tys. zł przychodów (+65% rdr.), EBITDA wyniosła 594 tys. zł (+325%), a zysk netto 216 tys. zł (+325%). Liczba klientów na koniec 1H 2019 r. wyniosła 57,61 tys. (+48% rdr.).